بهار ، تابستان ، پاییز ، زمستان و باز هم بهار!

مدتهاست میگم خدایا شکر که تو عراق نیستم! تو افغانستان نیستم! تو افریقا نیستم!ولی خدا تو این مملکتم به اسم تو خیلیا دارن …
خسته شدم از اینهمه بخور بخورو خیانتو و بعد فرشته نشون دادن خودشون
مشکل نظام حاکم بالا بردن خودشون در حد معصوم بود که انتظار عمومی رو خیلی برد بالا!
از جریان سبز هم حالم بهم مبیخوره مخصوصا کربیشون!!!
هر حکومتی برای حفظ بقای خودش دست به اقداماتی میزنه و هیچ حکومتی جدای از این قضیه نیس نمونه اروپاییش فرانسه و اختشاشات تابلوش و جالب اینکه کشورایی که خودشون به پلیدی مشهورا ، امدن ناراحت جونای ما هستن! نمونش انگلیس که بابایی از ایران در اورده که حالا حالا ها جبران نمیشه!
چیز که خطرناکه قاطی شدن حق و باطله! اینکه من از نظام اداری و بروکراسی و بخور بخور اقایان حالم بهم بخوره حق منه ولی اینکه این اعتراض من برا دشمنای این حکومت که یه خروار شهید دادو زندگی خیلی ها و فرصت های خیلی های دیگه بخاطر تغییر حکومت از بین رفت یه حرف دیگس!
ایا من نظام فعلی رو همینجوری قبول دارم؟ نه
ایا من خواهان اصلاح اونم ؟ اره ولی به روشی اصولی
خوب حالا این روش اصولی چیه؟ نمیدونم ولی میدونم تغییر حکومت بسیار پر هزینه هست و خود امام هم از اون اول نمیخواست انقلاب کنه ولی مجبور شد
نتیجش اینکه من خوشحالم که مسلمونم و اگه اینهمه مشکل و پلیدی هست به خاطر اسلام نیس بلکه بخاطر درست اجرا نشدنشه! ولی تا اینجایی هم که معلوم شده سبزها و کشورهای طرفدارشون به نظر نمیاد دنبال حکومتی اسلامی باشن!
فکرشو بکون اروپا و امریکا!
ولی ایا حکومت اسلامی اینیه که داریم؟ شک نزدیک به یقین نه!
ولی اگه قرار باشه بین بدو بدتر انتخابی انجام بدم مسلما طرفدار کشورهایی مثل امریکا و اسرائیلو استعمار پیر نیستم!

4 دیدگاه برای «بهار ، تابستان ، پاییز ، زمستان و باز هم بهار!»

 1. برادر از امام بکشی بیرون درست می شه. اونه که مارو به این بدبختی انداخته. تخریب چهره ی مخالف هم توسط خود اون توی این نظام شروع شد(رجوع کن به بنی صدر و مهدی بازرگان و کلن ملی مذهبی ها که وقتی شروع به کار می کردن خمینی میومد به به و چه چه می کرد، اما آخرش که می دید به نفعش نیست، می گفت من از همون اول می دونستم که این جاسوسه…) دزدی ها و بخوربخور ها به خودی خود بگیم اشکالی نداره – اما همون استعمار پیر رو می تونی ببینی که چطور هوای مردم کشورش رو داره – من اون رو به این اسلام فاشیستی ترجیح می دم اخوی…
  تجدید نظر بکن توی افکارت

 2. من کشورهای زیادی رو دیدم – اونهم با دید یک جامعه شناس (: بدون تعارف ایران یکی از بدترین ها است. ما دولت خیلی کثیفی داریم که توش دروغ کاملا راحته. رسانه‌های شدیدا محدودی داریم که بهترین نمود یک دولت تمامیت خواه و گریزان از واقعیته. جامعه کاملا بیماری داریم که توش تجاوز و قتل سریالی یک موضوع روزمره است که هر روز می تونی در موردش بشنوی و بخونی و … در واقع همه چیز ما خرابه و هر روز هم داره خراب تر می شه.

  شاید برات جالبه باشه که ایران در حال حاضر بزرگترین زندان خبرنگاران جهان است، دومین (یا سومین؟) کشور اعدام کننده انسان ها در جهان و اولین کشور اعدام کننده کودکان در تمام جهان. پلیس ما یکی از سه کشور جهان است که مواد ضد شورش حاوی مواد شیمیایی روی جمعیت پاشیده و …

  دروغ های تلویزیون رو می تونی همیشه نگاه کنی که توضیح می دن فرانسه «سرکوب» کرده و … ولی حتی فیلم های اسراییل و فلسطین رو هم که نگاه کنی چیزی حتی نزدیک به چیزی که توی خیابون های تهران با حکومت اسلامی و مردم ایران اتفاق افتاد نمی بینی… لازم نیست دیگه از تجاوز توی زندان و مرگ بازداشتی ها و غیره برات بگم. توی اینترنت سعی کن یک عکس از پلیس ضد شورشی پیدا کنه که به صورت کسی شلیک می کنه یا به شکم گلوله می زنه یا با باتوم توی «سر» کسی می کوبه. واقعا سعی کن (: تجربه بدی نیست.

  نکته اینه که آدم وقتی جوونه دین رو خیلی دوست داره و انتظار داره عمیقا باور کنه که حکومت دینی حتما خوبه. در حالی که اگر کمی دقیق اطراف رو نگاه کنی راحت می بینی که ایران در حال حاضر یکی از فاسدترین کشورهای جهان است و جامعه اش یکی از بیمارترین جامعه های جهان.. این خیلی ناراحت کننده است. خیلی.

  من کشوری رو دوست دارم که توش آدم ها آزادن. حق دارن فکر کنن ، فکرشون رو تبلیغ کنن و براش رای بگیرن. اگر اونجا اسلام حاکم شد خیلی جذابه اما اگر حکومت اسلام نیاز به زور و اسید و ترور استاد دانشگاه و انحصار تلویزیون و شکنجه گاه و رد شدن وانت پلیس از روی مردم توی خیابون و سانسور اینترنت و مجوز خواستن برای هر چیز چاپی و حمله پلیس به خونه مردم در ساعت ۴ صبح و دستگیری مادر طرف برای اجبار پسر به معرفی خود به پلیس و شلاق زدن خبرنگار و ممنوع التحلیل(؟)‌ کردن روزنامه نگار و پارازیت روی ماهواره و … داشت بدون نه یک جا که همه کار می لنگه (:

 3. همين‌كه شما ميتونين نظر كمي مخالف رو تحمل نكنين! پس ما هم ميتونيم!
  وقتي گوش شنوا و محيط نقد فراهم نباشه! اين قصه سر دراز دارد!

 4. دین ( راستی ) که با سیاست ( دروغ و کثافت و تهمت ) قاطی بشه نتیجه ای جز اینی که میبینی نداره.
  وحشی بازی تو خیابونای تهران رو همه دیدن ! همه دیدن که چطور شلیک مستقیم به مردم انجام میشد . همه دیدن که چطور جوونا رو با باتوم میزدن که حتی توی گزینشی ترین تصاویر پخش شده از خشونت اسرائیل تو تلویزیون هم نمیبینی.
  من از اسرائیل متنفرم – از عربهای دو رو متنفرم – از استعمار انگلیس متنفرم – من فقط کشورم رو تو صلح و راستی دوست دارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>