بهترین بازی ایرانی و بهترین مجله ویدیویی بازی و بازی های من

مدتهاست میخوام راجع به موضوع بازی و بازی سازی بنویسم ولی مدام امروزو فردا میکنم تا اینکه به خودم گفتم امروز دیگه باید بنویسمش!

یکی از پر در امدترین رشته ها در صنعت کامپیوتری جهان امروز ( البته که ایران جزو جهان نیست) صنعت بازیسازیه که در امد هنگفتی توش هست !

در ایران خودمون هم چند سالی هست که اشخاص و گروه های بازی سازی شروع به فعالیت کردن و تا اونجا که حافظه من یاری میده پایان معصومیت اولین بازی درست حسابی ( قابل قبول )  ایرانی بود و بعد از اون بازی نجات بندر اولین بازی قابل بازی ایرانی بود! و بعد سرزمین رویا بهترین بازی دو بعدی ایرانی بود که کاری از اقای فنایی و میتونید به رایگان دانلودش کنید و بعدش چندین بازی و اخریش عصر پهلوانانه که بهترین بازی فعلی ایران هم به شمار میره و انصافا هم یه سرو گردن از بقیه بالاتره!

همون طور که میبینید این صنعت کم کم در ایران داره جون میگیره و افراد متخصص در این زمینه دارن تربیت میشن حالا این وسط وظیفه ما چیه ؟

من خودم وقتی قیمت عصر پهلوانانو که پنج تومن بود شنیدم گفتم با هزار تومن میشه بهترین بازی دونیا رو گرفت ! چرا پول پنج تا شاهکارو باید بدم به این؟

بعد به خودم گفتم اگه من و امسال من ارزش اینو ندونه پس کی میدونه؟

ادامه خواندن بهترین بازی ایرانی و بهترین مجله ویدیویی بازی و بازی های من

ترفند

به نام خداوند بخشنده مهربان
مدتیه در گیر امتحانام و همچنین اوضاع فعلی اجتماع حواسمو پرت کرده و نتونستم وبلاگو اپدیت کنم.
البته برای بعد از امتحانا کلی برنامه ریختم البته اگه ایشالله بتونم عملیشون کنم
از یکی از دوستان دو تا ترفند یاد گرفتم که گفتم اینجا بنویسم!
اولیش مربوط به راحت تر کردن ping گرفتنه که اگه شبکتون مثل مال ما ابدوغ خیاری باشه مجبورید هر روز چند بار تکرار کنید
خوب برای راحت کردن این کار کافیه یه shortcut برای این کار بسازین به این صورت که پس از راست کلیک از new گزینه shortcut را انتخاب میکنین و در قسمت type the location of the item به جای ادرس برنامه دستور پینگتون مثلا
ping 4.2.2.4 -t رو مینویسید و دیگه کارتون تموم میشه! از این به بعد به راحتی یه کلیک میتونید پینگ بگیرین.
مورد دوم مربوط به برنامه نویسی برای بانک های اطلاعاتی. البته تا حدودی!
برای وصل شدن به انواع بانک های اطلاعاتی باید از قوانین و استاندارد های مربوط به نحوه ادرس دهی و وصل شدن به هر نوع بانک اطلاعاتی مطلع باشین تا بتونید بر اساس اونها در کدهاتون به بانک اطلاعاتی مورد نظر وصل شین!
البته این کارا برای گذشته هاست و الان ویزارد ها این کارار و به راحتی اب خوردن کردن!
ولی اومدیمو ویزاردی دم دستتون نبود!
کافی یه فایل جدید txt بسازین و پسوندشو به udl تغییر بدین و اونموقه روش کلیک کنید! بله یه ویزارد خوشکل برای وصل شدن به اکثر بانک ها ! بهد از تنظیم ویزاردو تموم شدن کارتون کافیه این فایل رو با نوتپدی چیزی open with کنید و کدهای وصل شدن رو بردارینو ببرین تو برنامتون استفاده کنید.
امیدوارم این مطالب به درد یکی بخوره برای من که جالب بود.